Jak wyceniamy wartość samochodu podczas skupu?

Wycena auta

Zapewne słyszałeś o nierzetelnych osobach, które żerują na ludziach i oferują skup aut po zaniżonych cenach wyczuwając, że sprzedający natychmiast potrzebuje gotówkę? Masz rację trzymaj się od nich z daleka!

Jesteśmy profesjonalistami w tym co robimy, posiadamy długoletnie doświadczenie w skupie i branży mechanicznej – i zawsze oferujemy realną i uczciwą wycenę sprzedawanego auta!
Podany przez nas sposób wyceniania aut jest stosowany również przez profesjonalistów czyli rzeczoznawców majątkowych.

W jaki sposób możesz ustalić realną wartość auta?

wycenimy Twoje autoTo bardzo proste. Jak zapewne wiesz cena wyjściowa samochodu podana w ogłoszeniu jest negocjowana na miejscu podczas oględzin auta (najczęściej auto realnie wygląda nieco gorzej niż na zdjęciach i można odkryć pewne wady).

Finalnie więc samochód zazwyczaj jest sprzedawany w niższej cenie niż ta podana w ogłoszeniu.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się ile warte jest Twoje auto wejdź na kilka najbardziej popularnych serwisów z ogłoszeniami sprzedaży aut (allegro, olx, otomoto – to jedne z najbardziej popularnych) wybierz interesujący Cię model, rocznik i wyposażenie auta.

Przystępujemy więc do wyceny Twojego auta

Następnie aby poznać średnią cenę rynkową dodaj do siebie 15 kolejnych cen z ogłoszeń, otrzymany wynik podziel przez 15 (tyle ile ofert dodałeś do siebie) na koniec odejmij od tego 10% – w ten prosty sposób uzyskasz średnią wartość rynkową Twojego samochodu (z identycznego wzoru korzystają również rzeczoznawcy podczas wyceny pojazdu).

Oczywiście w tej wycenie musisz uwzględnić pewne anomalia co do stanu technicznego auta, jeżeli przykładowo Twoje auto ma zgnieciony zderzak lub centralny zamek nie działa – należy się spodziewać, że potencjalny kupiec zechce obniżyć cenę – by móc we własnym zakresie naprawić usterkę.

Mamy nadzieję, że chociaż po części rozjaśniliśmy Ci metodę ustalania wartości auta.

Do zobaczenia 🙂

 

3 comments on “Jak wyceniamy wartość samochodu podczas skupu?

Comments are closed.