Kilka porad jak skutecznie sprzedać auto

Jak przygotować auto do sprzedaży ?

Kiedy już zapadnie decyzja o sprzedaży własnego auta, z pewnością większości właścicieli wydaje się, że na taki pojazd praktycznie od razu znajdzie się kupiec.

W końcu stan samochodu można określić jako prawie idealny i bezawaryjny. Kto by liczył te drobne naprawy. Niestety osoba kupująca nie będzie patrzeć na nabywane auto z tak dużym sentymentem jak jego dotychczasowy właściciel, ale raczej zajmie się poszukiwaniem pretekstów do obniżenia jego ceny.

Dlatego jeżeli zauważyłeś, że po dłuższym czasie nie ma chętnych na twoje auto albo skorzystaj z naszej oferty skupu aut, lub skorzystaj z naszych wyżej opisanych rad dotyczących przygotowania pojazdu do sprzedaży.

 

zadbanie o wygląd zewnętrzny samochodu

Nie jest chyba żadną tajemnicą, że w sprzedaży liczy się tak zwane pierwsze wrażenie. Niemniej jednak nie każdy wie, że jest to równie ważna kwestia w przypadku sprzedaży auta. Większość osób zainteresowanych kupnem samochodu ocenia go po zdjęciach, oraz po tym jakie wrażenie wywarł on na nich podczas wstępnych oględzin. Oczywiście jeżeli samochód wymaga generalnego remontu, wypolerowanie jego karoserii nic nam nie da. Jednakże zadbane auto z pewnością znacznie szybciej znajdzie nabywcę. Od czego najlepiej zacząć ?. Niewątpliwie najważniejszą czynnością w tym przypadku będzie wizyta na myjni. Kolejnym etapem powinno być wypolerowanie lakieru. Być może jest to bardzo czasochłonne zajęcie, niemniej jednak z pewnością się opłaci. Lśniąca karoseria samochodu pozwoli na choć częściowe ukrycie rys na lakierze. Poza wypolerowaniem lakieru, warto także zająć się wypolerowaniem
reflektorów. Matowe lampy samochodowe nie są zbyt atrakcyjne i na pewno nie pomogą w sprzedaży. Na pewno nie wolno zapomnieć także o dokładnym wyczyszczeniu felg. Dla wielu osób stanowią one wizytówkę samochodu.

zadbanie o wygląd wewnętrzny samochodu

jeżeli nasz samochód zostanie wstępnie zaakceptowany przez nabywcę, z pewnością będzie chciał on zajrzeć do wnętrza samochodu. Dlatego należy dużo wcześniej zrobić w nim porządki. Po pierwsze należy wyrzucić wszystkie śmieci z wnętrza auta. Po drugie odkurzmy dokładnie całe wnętrze auta, nie pomijając przy tym żadnego, nawet najmniejszego zakamarka. Poza tym należy także wymyć wszystkie dywaniki i najlepiej wyprać całą tapicerkę. Przetrzyjmy także wszystkie plastikowe elementy i zabezpieczmy je preparatem, który zapobiegnie ponownemu osadzaniu się kurzu.

dokonanie niewielkich napraw, uzupełnienie płynów i olejów w samochodzie

w niewielu przypadkach opłacalną czynnością jest wymiana rozrządu, sprzęgła przed samą sprzedażą. Jednakże pomimo tych niewielkich wad samochód może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Wystarczy kilka drobnych napraw, do których  należy na przykład wymiana zużytych wycieraczek, czy niezbyt estetycznie wyglądających wytartych nakładek na pedałach, oraz na dźwigni zmiany biegów. Należy także sprawdzić, czy wszystkie światła działają. Jeżeli wymagają one wymiany należy to zrobić jak najszybciej.

Oprócz tego zadbajmy także o właściwy poziom wszystkich płynów i olejów. Jeżeli chcesz sprzedać auto, bardzo ważnym aspektem jest poprawnie działająca klimatyzacja. Dlatego też najlepiej jest zainwestować w jej nabicie i wyczyszczenie, co z pewnością zachęci do kupna potencjalnych klientów.

przygotowanie profesjonalnego ogłoszenia o sprzedaży samochodu 

w ogłoszeniach o sprzedaży samochodu najważniejsze jest umieszczenie w nich odpowiednio wykonanych zdjęć pojazdu. Poza tym należy zadbać o bardzo dokładne uzupełnienie wszystkich pól podczas dodawania naszego
ogłoszenia. Zwiększy to szanse na to, że ktoś trafi właśnie na nasze ogłoszenie. Najlepiej jest zadbać także o jak najbardziej szczegółowy opis samochodu. Należy uwzględnić w nim ostatnie naprawy i co należy jeszcze poddać wymianie. Ukrywanie tych informacji nie ma zupełnie sensu, ponieważ podczas oględzin uli tak wyjdą na jaw.

Podsumowując

powyższe warto zaznaczyć, że tylko dobrze przygotowany samochód do sprzedaży jest w stanie zainteresować potencjalnego klienta. Jeśli będziemy stosować się do powyższych wskazówek mamy duże szanse na szybką
sprzedaż pojazdu. Należy pamiętać, że ogłoszeń motoryzacyjnych jest naprawdę wiele, dlatego też twoja oferta musi się naprawdę wyróżniać.